חלל עבודה פתוח – למי זה טוב?

שיטת העבודה הקרויה OPEN SPACE   המושכת כיום עצמאים רבים, הרימה את ראשה בארה”ב ובישראל דווקא בארגונים הגדולים, שחיפשו מענה פרקטי לצורך להעסיק עשרות עובדים העוסקים בעבודה אינדיווידואלית מול מחשב ובטלפון, שמחד גיסא יאפשרו מענה פיזי לעובדים במרחב ומאידך גיסא יאפשרו תקשורת הדדית שתאפשר לעובדים תחושת שיתופיות וחיבור החשובים כל כך במסגרות תעסוקתיות.

על פי סולם הצרכים של מסלואו שייכות חברתית נמצאת השלישית במעלה, מיד אחרי הצרכים הפיזיולוגים הבסיסיים והביטחון הפיזי. מחקרים מתקדמים בארגונים מצאו כי בכוחה של תחושת השייכות החברתית להשפיע רבות על פרמטרים מדידים כגון שימור עובדים, שביעות רצונם בארגון ותפוקותיהם לאורך זמן. עבודה בחללים פתוחים מהווה כלי נוסף המסייע ביצירת קשרים חברתיים ושייכות למרות העבודה העצמית והאישית הנדרשת, כמו גם לעידוד תחרותיות בריאה במסגרת עבודה ארגונית.

כיום שיטת העבודה בחללים פתוחים התרחבה ונמצאה מתאימה גם לעצמאים, אשר עבודתם מתרכזת בפעילות מול המחשב בניהם: גרפיקאים ומעצבי פנים, מתרגמים וסופרים, כתבי תוכן ומקדמי אתרים, סוחרים ברשת ואחרים נוספים רבים. שיטת עבודה זו אשר נולדה כתוצאה מהגלובליזציה של המאה העשרים ואחת, המאפשרת גישה ועשייה מכל מקום בזכות החיבור לרשת, הביאה לשוק שלם של עובדים אשר עובדים מהבית. למרות היתרונות של בילוי היום בפיג’מה, לעבודה מהבית ישנן לא מעט חסרונות הגורמים לביטול זמן וחוסר באפקטיביות ובעשייה, אשר הביאו את היזמים הצעירים לחפש פתרון נוסף.

השכרת חללי עבודה פתוחים לעצמאים היא שיטת עבודה המעניקה לבעלי עסקים סביבת עבודה מסודרת ומכובדת, בניחוח יוקרתי ומרשים, ללא כל התעסקות עם הצד התפעולי והכלכלי בדומה לשכירת משרד. השכרת חלל עבודה במתחם פתוח כוללת את שירותי התקשורת, הניקיון, פינת הקפה ותשלומי החשבונות השוטפים המטרידים כל בעל או שוכר נכס. מלבד היתרון הכלכלי הבולט, מדובר בסביבת עבודה המעניקה השראה לעשייה ומספקת יזמים ועובדים ממגוון תחומים המפרים זה את זה ויוצרים יחד רשת עסקית חברתית המולידה שיתופי פעולה אישיים וכלכליים.

סביבת העבודה הזו מתאימה לאלה שתמיד טענו כי אין ביכולתם וברצונם להיות עצמאיים, מאחר והם זקוקים למסגרת ארגונית, אלא שתחום עיסוקם הביא אותם לעצמאות. הצורך להתלבש בבוקר, לנסוע אל מקום עבודה מסודר ולתחום מראש שעות עבודה רצויות הוא צורך של רבים אשר במסגרת עבודתם מגלים יצירתיות ויכולות יוצאות דופן, אולם מתקשים בניהול עצמי במסגרת עבודה מהבית על שלל הפיתויים שבו, או ברביצה בבתי קפה עם התנועה המסיחה את הדעת.

רוצים להכיר אותנו עוד?

חייגו עכשיו צור קשר עכשיו
×

    לתיאום פגישה ופרטים נוספים מלאו את הפרטים

רוצים לקבל הצעה? לחצו כאן

Call Now Button